אסנת שי - נטורופתית אירידיולוגית ורפלקסולוגית בכירה

רפלקסולוגיה


במה יכולה רפלקסולוגיה לטפל?

הטיפול ברפלקסולוגיה מתאים למגוון רחב של בעיות:

טיפול בכאבי ראש ובמיגרנה

בעיות נשימה

כאבי גב, גפיים ומפרקים

כאבים בכפות הרגליים

עצירות כרונית
מעי רגיז ובעיות עיכול
פיברומיאלגיה

הורדת מתח נפשי

בעיות הורמונליות

סיוע בתהליכי ריפוי ושיקום

עייפות וחוסר אנרגיה


אודות הרפלקסולוגיה
הרפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול עתיקה שמקורותיה מגיעים עד מצריים העתיקה. רפלקסולוגיה היא תורת ההשתקפות (השתקפות=Reflection , לוגיה=תורה).

בתחילת המאה ה-20 פיתח רופא אף-אוזן-גרון בשם ד"ר פיצ'ג'רלד את השיטה והתאים אותה למערב. מאז הרפלקסולוגיה מהווה שיטה שיעילותה כבר אינה מוטלת בספק והיא משתלבת בהצלחה רבה עם הרפואה הקונבנציונלית.

הטיפול נעשה דרך כפות הרגליים של המטופל באמצעות האגודל, אצבע מסוימת וטכניקות ידיים. ישנם איברים נוספים אשר הגוף משתקף בהם אך הרפלקסולוגיה היא שיטת אבחון וטיפול המתמקדת בכפות הרגליים.

על פי הרפלקסולוגיה כל איבר משתקף באזור מסוים בכף הרגל והקשר בין הנקודות בכפות הרגליים לבין האיברים הוא הדדי כלומר כאשר ישנה פגיעה באיבר מסוים הנקודה המתקשרת אליו ברגל תפגע גם. הרפלקסולוגיה מאפשרת לאבחן ולטפל בבעיות ובמחלות פיסיות ונפשיות. יש משמעות לכל צבע, טמפרטורה, התקשות העור במקומות מסוימים או חריצים שהופיעו בכף הרגל והמשמעות היא הן גוף והן נפש.

 


למי מיועד הטיפול 
השיטה מתאימה לכל טווח הגילאים החל בתינוקות וכלה בקשישים, אך היא לא מומלצת לאנשים שמצבם הגופני לא יציב: בתחילת הריון, אחרי ניתוח, זיהום חריף, בזמן מחלת סרטן פעילה וכאשר סובלים ממחלות עור בכף הרגל. 

חזרה לעמוד ראשי


צור קשר

058-4992020

בניית אתרים - טואול