אסנת שי - נטורופתית אירידיולוגית ורפלקסולוגית בכירה


מהי נטורופתיה

האמונה בבסיסה של הנטורופתיה היא כי גוף האדם מסוגל לרפא את עצמו, ולכן הנטורופת משמש רק כמסייע לגוף לרפא את עצמו בדרכים עדינות. כשאדם נקלע למצב מחלה שלגוף קשה להתגבר עליה, הנטורופת מסייע לאותו אדם להתגבר על המחלה על ידי הסרת המכשולים כגון זיהום חיצוני, מזון לא בריא, חוסר פעילות גופנית וכדומה. הנטורופת אינו עוסק בדיכוי התסמינים - תפקידו הוא לסייע בעיצוב דרך חיים בריאה יותר. הכלים בהם משתמש הנטורופת בסיוע לריפוי הגוף הם שיפור התזונה, טיפול בצמחי מרפא, תוספי מזון ושמנים אתריים, פעילות גופנית, טכניקות מגע וטיפול בצד הרגשי על ידי טכניקות שונות.

עקרונות הנטורופתיה

ישנם 6 עקרונות המנחים את הנטורופת מרגע הכשרתו. עקרונות אלו מהווים את תמצית הגישה הנטורופתית לבריאות וריפוי.


עקרון 1: כח הריפוי הטבעי \ העצמי (The healing power of nature)

לכל יצור חי מנגנון ריפוי עצמי מולד שבו טבועה היכולת לזהות ולתקן מצבים של חוסר איזון בריאותי הנגרם כתוצאה מגורם חיצוני כמו חיידק או וירוס, זיהום אויר, מזון מאיכות ירודה וכו' או מגורם פנימי כמו מתח, לחץ נפשי, דאגה, עצב, פחד או כעס. תפקיד הנטורופת  אינו לטפל בתסמין שהוא הביטוי לחוסר האיזון אלא לזהות את הגורמים לכך ולעודד את כוחות הריפוי הטבעיים של המטופל כדי להתמודד מולם.


עקרון 2: הטיפול באדם כמכלול (Treat the whole person)

בריאות ומחלה נובעים מהקשרים הבלתי ניתנים לניתוק בין גורמים פיזיים, נפשיים, תורשתיים, רוחניים, סביבתיים, רגשיים, חברתיים ותזונתיים המשפיעים על האדם. מחלה או חוסר איזון בחלק אחד ישפיעו מיד והם עלולים לגרום למחלה בחלקים אחרים של השלם. לעולם אין גורם יחיד המביא למחלה – על כל המערכות לחבור כדי ליצור תמונה מלאה של אדם מסוים ומצבו הבריאותי. 


עקרון 3: זיהוי גורם המחלה והטיפול בו (Identify and treat the cause)

חולי אינו מופיע ללא סיבה ותסמינים כמו כאב ראש, בחילה, פריחה וכו' אינם הסיבות למחלה. התסמינים הינם איתות לכך שהגוף אינו מאוזן והם כלי ביטוי לניסיונו של הגוף לרפא את עצמו.

הסיבות למחלות טמונות באורח חיים, הרגלי אכילה ומצבו הנפשי של המטופל. טיפול בתסמינים בלבד אינו מפסיק את קיומם של הגורמים למחלה העלולים להביא למצב קשה יותר ולכן הנטורופת פועל לאיתור וטיפול בסיבה האמיתית להופעת התסמינים או המחלה. 


עקרון 4: ראשית אל תגרום נזק (First do not harm)

הנטורופתיה מעדיפה טיפול בעזרת אמצעים טבעיים בעלי מינימום סיכונים. ככל שהטיפול יהיה עדין ובלתי פולשני כך פחות יזיק ופחות יפריע לשלמות תהליך הריפוי העצמי. 


עקרון 5: המניעה היא התרופה הטובה ביותר (Disease Prevention)

בריאותנו משקפת את האופן בו בחרנו לחיות ולכן הנטורופתיה שמה דגש על חינוך לאורח חיים בריא, כאשר המטרה היא מניעת מחלות. 


עקרון 6: הנטורופת כמחנך, מנחה ומדריך (Doctor as teacher) 

המשמעות המקורית של המונח "דוקטור" בלטינית הינה "מורה". אחד מתחומי הריפוי העקרוניים ביותר של הנטורופת הינו לחנך ולהדריך את מטופליו ולעודדם לקחת אחריות על מצב בריאותם. כלומר המטופל שותף פעיל בתהליך הבראתו כתנאי להצלחתו.

המשמעות המקורית של המונח "דוקטור" בלטינית הינה "מורה". אחד מתחומי הריפוי העקרוניים ביותר של הנטורופת הינו לחנך ולהדריך את מטופליו ולעודדם לקחת אחריות על מצב בריאותם. כלומר המטופל שותף פעיל בתהליך הבראתו כתנאי להצלחתו.

חזרה לעמוד ראשי

 צור קשר

058-4992020

טואול - בניית אתרים