אסנת שי - נטורופתית אירידיולוגית ורפלקסולוגית בכירה

מהי נטורופתיה

בסיסה של הנטורופתיה היא האמונה כי גוף האדם שואף תמיד לרפא את עצמו ולכן הנטורופתיה משמשת כמסייעת לתהליך הריפוי על ידי כיוון והדרכה נכונה. דוגמה הממחישה זאת היא כאשר אדם מקבל מכה או פצע קטן הגוף מייצר תאים חדשים אשר מרפאים את הבעיה תוך יום או ימים בודדים גם ללא כל תרופה. כשאדם נקלע לבעיה בריאותית שלגוף קשה להתגבר עליה, הנטורופתיה מסייעת לאותו אדם להתגבר על הבעיה על ידי הסרת המכשולים ומציאת הגורם לה כגון מזון לא בריא - במקרים רבים פריט מסויים במזון שהמטופל לא מודע לו, חוסר בפעילות גופנית וכדומה. מטרתו של טיפול נטורופתי היא לאבחן את שורש הבעיה ולסייע להסיר אותה ע"י הדרכה נכונה. הכלים בהם נשתמש בסיוע לריפוי הגוף הם: שיפור התזונה, טכניקות מגע, תוספי מזון, ושמנים אתריים, פעילות גופנית, וטיפול בצד הרגשי על ידי טכניקות שונות.

התאמת הטיפול היא פרטית לכל מטופלת ומטופל על פי אורח החיים המתאים להם ואליו הם מתחברים. ברוב המקרים לא מדובר בשינויים קיצוניים ולאחר מפגש או סדרת מפגשים קצרה המטופלים מרגישים את השינוי בבריאותם ומתמידים בהדרכה ובידע שרכשו.

מטופלים רבים מגיעים עקב הרגשה פנימית כי הם צריכים לעשות שינוי בהרגלים ומעוניינים לנהל אורח חיים בריא כדי לשמר את בריאותם, לשמור על משקל תקין והרגשה כללית טובה שבשגרה.

הדרכה נכונה ואישית מובילה להתמדה.


אודות הטיפול בקליניקה: שיטות הטיפול בקליניקה

אסנת ידועה באיכפתיות הגדולה, בתשומת הלב והיחס החם המוקדשים לכל מטופלת ומטופל. אם יש לכם שאלות נוספות או אם אתם מעוניינים לקבוע פגישה לטיפול נא התקשרו או השאירו פרטים ואסנת תחזור אליכם.


             


נטורופתיה

עקרונות הנטורופתיה

ישנם 6 עקרונות בבסיס הנטורופתיה. עקרונות אלו מהווים את תמצית הגישה הנטורופתית לבריאות וריפוי.


עקרון 1: כח הריפוי הטבעי \ העצמי (The healing power of nature)

לכל יצור חי מנגנון ריפוי עצמי מולד שבו טבועה היכולת לזהות ולתקן מצבים של חוסר איזון בריאותי הנגרם כתוצאה מגורם חיצוני כמו חיידק או וירוס, זיהום אויר, מזון מאיכות ירודה וכו' או מגורם פנימי כמו מתח, לחץ נפשי, דאגה, עצב, פחד או כעס. תפקיד הנטורופתיה לזהות את הגורמים לבעיה ולעודד את כוחות הריפוי הטבעיים של המטופל כדי להתמודד מולם.


עקרון 2: טיפול נטורופתי באדם כמכלול (Treat the whole person)

בריאות ומחלה נובעים מהקשרים הבלתי ניתנים לניתוק בין גורמים פיזיים, נפשיים, תורשתיים, רוחניים, סביבתיים, רגשיים, חברתיים ותזונתיים המשפיעים על האדם. מחלה או חוסר איזון בחלק אחד ישפיעו מיד והם עלולים לגרום למחלה בחלקים אחרים של השלם. לעולם אין גורם יחיד המביא למחלה – על כל המערכות לחבור כדי ליצור תמונה מלאה של אדם מסוים ומצבו הבריאותי. 


עקרון 3: זיהוי גורם המחלה והטיפול בו (Identify and treat the cause)

חולי אינו מופיע ללא סיבה! תסמינים כמו כאב ראש, בחילה, פריחה וכו' אינם הסיבות למחלה. התסמינים הינם איתות לכך שהגוף אינו מאוזן והם כלי ביטוי לניסיונו של הגוף לרפא את עצמו.

הסיבות למחלות טמונות באורח חיים, הרגלי אכילה ומצבו הנפשי של המטופל. טיפול בתסמינים בלבד אינו מפסיק את קיומם של הגורמים למחלה אשר עלולים להביא למצב קשה יותר ולכן הנטורופתיה פועלת לאיתור וטיפול הסיבה האמיתית להופעת התסמינים או המחלה. אם החולה מטופל בתרופות קונבנציונליות לא נפסיק אותן. אך עם זאת נפעל באחריות ותיאום עם הרופא המטפל עד שיחליט שהתרופה הפכה למיותרת. 


עקרון 4: ראשית אל תגרום נזק (First do not harm)

הנטורופתיה מעדיפה טיפול בעזרת אמצעים טבעיים בעלי מינימום סיכונים. ככל שהטיפול יהיה עדין ובלתי פולשני כך פחות יזיק ופחות יפריע לשלמות תהליך הריפוי העצמי. 


עקרון 5: המניעה היא התרופה הטובה ביותר (Disease Prevention)

בריאותנו משקפת את האופן בו בחרנו לחיות ולכן הנטורופתיה שמה דגש על חינוך לאורח חיים בריא, כאשר המטרה היא מניעת מחלות. 


עקרון 6: הנטורופת כמחנך, מנחה ומדריך (Doctor as teacher) 

המשמעות המקורית של המונח "דוקטור" בלטינית הינה "מורה". אחד מתחומי הריפוי העקרוניים ביותר של הנטורופת הינו לחנך ולהדריך את מטופליו ולעודדם לקחת אחריות על מצב בריאותם. כלומר המטופל שותף פעיל בתהליך הבראתו כתנאי להצלחתו.

המשמעות המקורית של המונח "דוקטור" בלטינית הינה "מורה". אחד מתחומי הריפוי העקרוניים ביותר של הנטורופת הינו לחנך ולהדריך את מטופליו ולעודדם לקחת אחריות על מצב בריאותם. כלומר המטופל שותף פעיל בתהליך הבראתו כתנאי להצלחתו.צור קשר

058-4992020

logo בניית אתרים