אסנת שי - נטורופתית אירידיולוגית ורפלקסולוגית בכירה

תוספי תזונה


תוספי תזונה הם חומרים הנאכלים בנוסף למזון כדי לספק לגוף חומרים חיוניים כמו: ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן, חומצות אמינו, איזימי עיכול, צמחי מרפא ועוד. תוספי התזונה באים לספק לגוף רכיבים שהם חסרים או לא מספיקים בתזונת האדם. 

ויטמינים (בלטינית חיים=vita) 
ויטמינים הם רכיבים אורגניים חיוניים שגופנו זקוק להם בכמויות מזעריות לתפקודו התקין. הויטמינים כמו גם המינרלים מאפשרים ביצוע של תהליכים ביוכימיים בגוף כגון: אנרגיה, ייצור הורמונים ומתווכים עצביים, ויסות וחילוץ החומרים, שמירה על פעילות תקינה של מערכות הגוף ועוד. רמות נמוכות של ויטמינים עלולות לפגוע בתפקוד היומיומי ולגרום להתפתחות מחלות. 

מינרלים 
יסודות המהווים את האפר הנוצר משריפת מזונות. המינרלים מסיסים במים ולכן הם משפיעים על איזון הנוזלים בגוף וכן על איזון חומצה-בסיס. הם חשובים לבריאות תקינה, לחילוף חומרים ולמניעת מחלות. 

חומצות אמיניות 
חומצות אמינו הן אבני הבנין של החלבונים שהם המרכיב העיקרי בגופם של כל היצורים החיים. ישנן 20 חומצות אמינו. את חלקן הגוף מסוגל לייצר מהמזון בעצמו אך חלק מהן הוא אינו יכול ליצר בעצמו ונאלץ לקבלן מהמזון. 

חומצות שומן חיוניות 
חומצות שומן הן תרכובות אורגניות חשובות לכל היצורים החיים. מרבית חומצות השומן מיוצרות בגוף, אך יש שתי קבוצות של חומצות שהגוף אינו מסוגל לייצר והוא חייב לקבלן מהמזון. אלו חומצות השומן החיוניות. שתי קבוצות אלו ההכרחיות לתפקוד הגוף ולמניעת מחלות הן החומצות הרב בלתי רוויות אומגה-3 ואומגה-6. 
חומצות שומן חיוניות דרושות לקיומן של פעולות פיזיולוגיות רבות, ליצירת פולסים חשמלייםהמגרים את פעולת הלב, איזון רמות הכולסטרול, תמיכה במערכת החיסון, התפתחות תפקודי המוח, בריאות העין ומערכת העצבים. הן גם מספקות מענה להפרעות קשב וריכוז, הן אנטי דלקתיות, מונעות ומטפלות בבעיות עור ועוד. 
מחסור בחומצות שומן חיוניות מתבטא בפגיעה בתהליך הגדילה (בילדים), בהתיבשויות העור, באקסמה, בשינויים בממברנת התאים, בדפנות כלי הדם ובמערכת קרישת הדם, בירידה ביכולת ההתכווצות של שריר הלב, בירידה בפוריות ובתפקוד מערכת החיסון. 

חזרה לעמוד ראשי


צור קשר

058-4992020

logo בניית אתרים