אסנת שי - נטורופתית אירידיולוגית ורפלקסולוגית בכירה


הטיפול הנטורופתי באלרגיה

 אלרגיה היא תגובת הגוף לחומר מסויים. חומר זה ייקרא אלרגן. רוב האלרגנים מצויים בסביבה או במזון.

 

אלרגיה היא תופעה נפוצה במיוחד בישראל . יותר מעשרים אחוז מהאוכלוסיה בישראל סובלת מאלרגיה בתקופת האביב. האביב מביא עמו גם אלרגיה, שמתבטא בתסמינים כמו עייפות, נזלת שקופה ומימית, עיטושים מרובים, עיניים דומעות, פריחות, גירויים בעור, אקזמות, כאבי בטן, קשיי עיכול, קשיי ריכוז בעיות נשימה, ועד אסטמה המאופיינת בקוצר נשימה, צפצופים, ושיעול. 

 

האלרגניים הסביבתיים שעלולים לגרום לאלרגיה הם צמחים, זרעים, דשא, אבקנים, תרופות,  שערות בעלי חיים ,ארס של חרקים, נוצות , קרדית הבית-אבק, קוסמטיקה, מתכות, חומרי ניקוי, עובש.

 

אנשים רבים שסובלים מאלרגיה לגורם סביבתי סובלים גם מאלרגיה למזון. 

 

האלרגניים שבמזונות נמצאים בעיקר בחיטה, במוצרי חלב, בתירס, בסויה, בשוקולד, בביצים, באגוזים ,בבוטנים, בפולן, בפירות מסוימים ועוד

 

בקרב הסובלים מאלרגיה, מערכת החיסון מתייחסת לחומרים האלרגניים כאילו הם פולשים שמזיקים לגוף. הגוף מגיב תוך שחרור של חומרים  המכונים היסטמינים,  וגורמים להופעת התסמינים הנ"ל.

 

הסיבות העיקריות לאלרגיה

תזונה לקויה
בעיות עיכול
סטרס-לחץ
תרופות
גנטיקה
תדירות מוגזמת של צריכת מזון מסוים
חסרים תזונתיים

 

ישנן מספר שיטות לאבחון מצבי אלרגיה, אחת השיטות היא שיטת האלימינציה-בשיטה זו משמיטים מזונות שחשודים כאלרגניים לתקופה מסוימת כדי לאפשר לגוף להתנקות.בתום התקופה חושפים את האדם כל מספר ימים למזון חדש ובודקים את השפעתו. אם אין שינוי, סימן שהמזון הזה לא גורם לאלרגיה וכך ממשיכים בבדיקה כל מספר ימים.


הטיפול הנטורופתי באלרגיה 

הטיפול הנטורופתי באלרגיות חסר תופעות לוואי, מאוד יעיל, מקל על התסמינים ואף מונע אותם.

 

מטרת הטיפול הנטורופתי במקרה זה היא הרחקת האלרגן, שיפור מערכת העיכול, חיזוק מערכת החיסון וכל זאת באמצעות הדרכה נכונה וטיפול תזונתי בהתאמה אישית.

גם מחקרים מראים כי יש קשר ישיר בין תזונה להתפתחות אלרגיות להלן שניים:

  1. יולי 2017-מחקר שבודק את הקשר בין צריכת סוכר חופשי של האם במהלך ההריון לבין הסיכון להתפתחות אלרגיות במחלות נשימה בגיל הילדות: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28679610
  2. פברואר 2016-מחקר שמצא כי צריכת מזונות עשירים בויטמין D במהלך ההריון עשויה להפחית את הסיכון לנזלת אלרגית בילדות:  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26874366


לשאלות ,בירורים וקביעת אבחון וטיפול אישי צרו קשר.
חזרה לעמוד ראשיאסנת שי
נטורופתית 
N.D.
אירידיולוגית ורפלקסולוגית בכירה
058-4992020

הטיפול הנטורופתי באלרגיה
לחצ/י להתקשרות

צור קשר

058-4992020

logo בניית אתרים